Karosářské práce

Jsou práce, které se týkají oprav pro osobní, užitkové, terénní i nákladní automobily.

Díky moderním technologiím, naší pečlivosti a dlouholetým zkušenostem, Vám můžeme zajistit, že Vaše i těžce poškozené vozidlo bude po opravě srovnatelné se stavem před nehodou či poškozením.

K opravám používáme svařování v ochranné atmosféře, tudíž sváry netrpí brzkou korozí a také jsou se vší pečlivostí důsledně ošetřeny proti přírodním jevům.

Opravy provádíme z kvalitních dílů, samozřejmě i s dalšími pracemi, které jsou s tím spojené: následné kitování, broušení, stříkání do plniče, lakování, popřípadě i stříkání dutin a podvozku vozidla.

Renovace a opravy světlometů

Světlomety jsou nedílnou součástí důležitých bezpečnostních prvků, které mohou ovlivnit aktivní bezpečnost jízdy.

Protože se na novějších vozech již používají světlomety vyrobené z tvrzených plastů, povětrnostní vlivy a častokrát i neodborné ošetřování mohou tyto čelní plochy světel poškodit.

Tím dojde ke snížení svítivosti světel, což může mít za následek sníženou viditelnost řidiče a následnou kolizi.

Renovace světlometů je také méně nákladná, než-li kupovat nové světlomety a zajistit tak, abyste viděli a byli viděni.

Rovnání karoserií na stolici

Rovnání karoserií se provádí na speciální rovnací stolici, kdy se karoserie šroubovými spoji přichytí na tuto stolici. Pomocí speciálních hydraulických přípravků se natahuje zpět do původních tvarů a rozměrů.

V případě, že je část vozidla poničena natolik, že ji není možno vyrovnat, dá se tato část odřezat a přivařit třeba starší část z jiného vozu. Samozřejmě dle řádných technologických postupů tak, aby nebyla karoserie nijak oslabena a plnila funkci veškerých deformačních zón.

Svařování v ochranné atmosféře

Svařování v ochranné atmosféře je dnes již nedílnou součástí každé profesionální dílny. Oproti svařování autogenem se plech neprohřívá v mnohem větší ploše, než je potřeba. Díky plynu, který se uvolňuje z hubice při svařování nedochází k okamžité oxidaci svárů.

Tento způsob svařování zajišťuje následnou delší životnost opravované části karoserie, která se dále prodlužuje například voskováním.

Výměna a opravy dílů karoserie

Výměna dílů karoserie se provádí většinou, pokud již nelze řádně opravit díl původní. Nebo by oprava zahrnovala větší časovou náročnost, než za kterou by se pořídil díl druhý (nový).

Opravou těchto dílů rozumíme drobné karosářské a lakýrnické práce.

Vyvařování karoserie

Vyvařování karoserie se dělá v případě rozsáhlejší koroze. Nejen z důvodu estetického, ale i bezpečnostního.

Plechový díl, který je prohnilý, nemá pevnostní funkčnost jako díl zdravý. Někdy stačí vyměnit pouze části dílů, které již není možno považovat za stoprocentně účinné. Například v případě dopravní nehody.