Elektroinstalace

Elektroinstalace a diagnostika zajišťují správnou funkci kompletního elektrozařízení, které se nachází ve vozidle.

Montáž a servis denního svícení

Zapomínáte na světla? Nechce se Vám na to myslet? Máme pro Vás řešení! Montáž automatického rozvícení světel. Montáží schváleného denního svícení vám ušetříme výdaje za halogenové žárovky a ještě dražší xenonové výbojky. Denní svícení může ovlivnit i spotřebu a to tak, že alternátor nemusí vyrábět tolik elektrické energie, takže tolik nezatěžuje motor ve výkonu.

Opravy a instalace imobilizerů

Znáte to? Ztratíte přenosnou tašku, a nejen že jste v ní nechali peněženku s doklady (z čehož jste již dostatečně rozladěni), byly tam i klíče od milovaného vozidla.

Jistě pomyslíte na to, kolik Vás bude stát nová sada zámků a při zjíštování této „drobnosti“ se dozvíte, že i když zámky vyměníte, auto stejně nenastartuje. Proč? Důvodem je imobilizér (jednoduše řečeno propojení klíče a řídící jednotky vozidla). Této noční můry Vás zbavíme rychle a profesionálně. Stačí vytočit naše telefonní číslo a dispečer naší spločenosti se o Vás rád a ochotně postará.

Líbí se Vám tento servis? Tak si nezapomeňte zapsat naše telefonní číslo. Opravou imobilizéru může být i spárování klíče a řídící jednotky, z důvodu výměny této jednotky nebo ztráty čipu z klíče.

U některých vozidel můžeme zajistit i odstranění dodělávaného imobilizéru.

Řídící jednotky automobilu

Řídící jednotky v automobilu slouží k přijímání elektrických signálů z čidel umístěných ve vozidle (motoru, převodovce, karoserii atd.) a k vysílání elektrických signálů do ostatních zařízení tak, aby zabezpečili jejich správnou funkci.

Jsou to například řídící jednotky:

 • řídící jednotka hnacího agregátu (motoru)
 • řídící jednotka ABS, ASR, ESR
 • řídící jednotka komfortní výbavy
 • řídící jednotka imobilizéru
 • řídící jednotka airbagu

V těchto jednotkách mohou zůstat zapsány závady v jejich paměti, dle kterých se dá porucha nejen diagnostikovat, ale hlavně i opravit. U starších vozidel může dojít k vnitřnímu poškození jednotky, například vlivem vlhkosti, což může mít za následek nesprávnou funkci důležitých částí vozidla.

Výměna airbagu

Výměna airbagů se provádí při opravách vozidla po nehodách nebo podezření na jejich závadu. Spolu s airbagem se pro správnou funkčnost musí měnit i patrony na pásech a u většiny vozidel i překódovávat řídící jednotky airbagu.

Pokud Vám záleží na bezpečnosti Vás samotných a osob, které přepravujete, neodkládejte kontrolu tohoto bezpečnostního prvku po jakémkoli větším střetu vašeho vozidla s jakoukoli překážkou.

Výměna vadných částí elektroinstalace

Kontrola, případně výměna elektroinstalace ve vozidle se provádí, ať už z důvodu překousání od zvěře, nebo únavou materiálu po dlouhodobém užívání, které často vede k přelomení vodiče ve svazku. Tím i k nefunkčnosti daného zařízení. Pokud Vám vozidlo špatně startuje, pohasínají Vám světla při startování nebo se projevuje jiná špatně identifikovatelná závada, stačí navštívit náš servis a máte po starostech.

Provádíme také opravy a výměny komfortního zařízení ve vozidle jako jsou například:

 • elektrické stahování oken
 • elektrické střešní okno
 • elektrická zrcátka
 • výhřev sedaček a další

A také montáže a opravy:

 • dálkového ovládání odemykání a zamykání
 • alarmů dle vašich požadavků s možností montáže otřesových čidel.

Výměny žárovek a XENONŮ

Žárovka? A jakou potřebujete vyměnit:

 • klasická žárovka P21, PY21, C5W, W16W, WBT10, R10W atd.
 • halogenové žárovky H1, H3, H4, H7, H8, H11, H15, HB3, HB4 atd.
 • xenonové výbojky D1S, D2S, D3S, D1R, D2R atd.
 • led žárovky SL W5W, SL P21W, HL H4 LED, HL H7 LED atd.

Staré výbojky i halogenové žárovky již nemusí mít svou svítivost, což může mít za následek snížení bezpečnosti při řízení vozidla. Myslete na to!

Výše uvedený text je jen zlomek z výčtu oprav, které jsme schopni pokrýt v kategorii „Elektroinstalace a diagnostika“. Více se dozvíte s samostatných článckých dostupných z levého menu, které je aktuálně zobrazeno.